بادرود فراوان.زندگی مشترک من و همسرم را با ایران گردی شروع کردیم.از چهار محال شروع می کنیم.خوب وارد محور شهرکرد به ایذه بشید از طرف شهر کرد.مسیر زیبایی داره.اولین جایی که ما ایستادیم چشمه گِندمان هست.یک سری مکان جهت نشستن درست شده .ما مسیر را ادامه دادیم به سمت دامنه کوه.یکم اطراف را بچرخید جاهای زیادی پیدا میشه.چند تا فیلم و  عکس  از منطقه قرار دادم که ببینید.تصاویر مربوط به اردی بهشت 99 می باشد که توصیه می کنم این ماه را انتخاب نمایید در ماههای دیگر طبیعت یا برفی یا خشک می باشد و جاذبه این ماه را ندارد.

موقعیت را در زیر نشان داده شده است.اگر به قسمت ماهواره بروید می بینید که منطقه خشک می باشد که به این علت می باشد تصاویر در ماه گرم توسط گوگل گرفته شده است.

خوب مسیر را ادامه دادیم به سمت دره عشق که قبل از گهرو ماشین خراب شده و مجبور به برگشت شدیم.در مسیر برگشت وارد شلمزار شدیم.

قلعه صمصمام و دریاچه شلمزار دوجای  دیدنی این منطقه هست.دو مرتبه ای که من به شلمزار رفته ام قلعه صمصام بسته بوده و امکان بازدید نبود.اگر در فصول گرم تر به این منطقه بروید منطقه گرم و خشک می باشد ولی در این ماه با منطقه با حال و هوای شمالی روبرو میشوید.فیلم زیر از چشمه شلمزارگرفته شده.

در عصر مسیر را از سمت فرخشهر برگشتیم.مسیری آرام و بدون ترافیک و بکر.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

X